Pif PAF

Hinzugefügt: 02.11.2010 / Bereich:

Kino AMOK (ul. Dolnych Wałów 3) przygotowało filmową ofertę edukacyjną dla przedszkolaków.

– Od lat z dużym sukcesem organizujemy Młodzieżową Akademię Filmową przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zeszłoroczne, bardzo częste, wizyty przedszkolaków w naszym kinie utwierdziły nas w przekonaniu, że już na tym etapie rozwoju ważne jest kształtowanie wrażliwości i przygotowywanie dzieci do świadomego odbioru sztuki filmowej. W związku z tym od listopada zapraszamy grupy przedszkolne wraz z opiekunami na zajęcia Przedszkolnej Akademii Filmowej – opowiadają pomysłodawcy nowego cyklu.
Warsztaty (dla grup ok. 30-osobowych) będą prowadzone z wykorzystaniem: gier, zabaw, konkursów, projekcji multimedialnych, zajęć plastycznych. Dzieci nakręcą krótkie scenki filmowe, udźwiękowią film. Będą miały okazję zwiedzić różne zakamarki kina, stosownie do tematyki zajęć. Warsztatom towarzyszyć będzie ok. 30-minutowa projekcja bajek. Spotkania będą organizowane raz w miesiącu, od listopada do czerwca. Cena to 8 zł od osoby. Zgłoszenia są przyjmowane w biurze kina pod numerem telefonu 32/238-25-01 lub adresem e-mail: biuro@amok.gliwice.pl.
Temat listopadowego spotkania brzmi: „Z wizytą w kinie – kulisy kina”. Dzieci poznają ciekawe miejsca w kinie, takie jak: biuro, kasa, sala projekcyjna, kabina kinooperatora. Podczas zwiedzania będą mogły zadać pytania pracownikom placówki, zobaczą jak rezerwuje się miejsca na widowni, poznają pracę kinooperatora. Następnie, wezmą udział w konkursie, w którym wykażą się spostrzegawczością oraz zdobytą wiedzą na temat wyświetlania filmów. Oprócz tego zobaczą bajki: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Przygody Kapitana Klipera”, „Przygody kota Filemona”. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking