Ważne dla kierowców

Hinzugefügt: 27.10.2010 / Bereich:

Na przełomie października i listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie dwóch gliwickich cmentarzy.

Tymczasowe reguły będą w tych miejscach obowiązywać od godz. 18.00 w piątek, 29 października, do północy z wtorku na środę (z 2 na 3 listopada). Dotyczy to dróg usytuowanych w sąsiedztwie Cmentarza Centralnego oraz cmentarza przy ul. św. Wojciecha – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich.

Odcinek ul. Kozielskiej, między ul. Okulickiego a pobliskim rondem, będzie wyłączony z ruchu. W tym rejonie zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch wewnętrzny taksówek, autobusów oraz pojazdów dostawczych do 3,5 tony. Będą one mogły poruszać się w stronę ronda. Samochody towarowe o ciężarze większym niż 3,5 tony dotrą do wyznaczonych stanowisk w godz. od  24.00 do 6.00. Pozostałe pojazdy jadące od strony ul. Kozielskiej zostaną skierowane na ul. Okulickiego – w prawo, w stronę DK 88 lub w lewo, w kierunku ul. Andersa. Postanowiono przekształcić te odcinki w drogi jednokierunkowe. Pojawi się zakaz dojazdu do Cmentarza Centralnego od strony węzła drogowego u zbiegu DK 88 i ul. Okulickiego. Wszyscy zainteresowani będą natomiast mogli dojechać do kompleksu handlowego ARENA ulicami Nadrzeczną i Okulickiego (od strony Kozielskiej) i nowego parkingu, z 200 miejscami postojowymi, usytuowanego na tyłach nekropolii. Dodatkowo pojazdy będzie można parkować po obu stronach ul. Andersa i jednostronnie wzdłuż ul. Okulickiego. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Okulickiego zostanie wyłączona.

Ulice św. Wojciecha i Myśliwska (na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej) staną się drogami jednokierunkowymi. Do cmentarza będzie można dojechać  tylko od strony ul. Toszeckiej. Wzdłuż ul. św. Wojciecha zostanie wprowadzony prawostronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Trasa objazdu samochodów osobowych jadących od strony DK 88 będzie wiodła ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Zdecydowano, że samochody ciężarowe  muszą natomiast skorzystać z ronda w rejonie ul. Pionierów i tamtędy dotrzeć do ul. Toszeckiej – informuje Zarząd Dróg Miejskich. (luz)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking