Sztuka spotkania

Hinzugefügt: 26.10.2010 / Bereich:

6 listopada w ramach cyklu „Gdzie z tą sztuką!” Galerię Miejską M(pi)K (Rynek 4 – 5) odwiedzi Maria Parczewska.

Kuratorka Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i współautorka programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Twórczej” poprowadzi warsztat kreatywny zatytułowany „Sztuka spotkania”.
Uczestnicy zajmą się tematem sztuki współczesnej. – Pierwszym problemem, na jaki natrafiamy w kontakcie z taką sztuką jest niepewność, czy to co widzimy, rzeczywiście nią jest. Sztuka współczesna to bez wątpienia otwarte pole, w którym widzowi przypada rola współtworzenia sensu dzieła poprzez prywatny kontekst, osobiste doświadczenie oraz specyfikę odbioru intelektualnego czy też emocjonalnego. Warsztat będzie okazją do eksperymentowania z tworzywem, przekraczania granic, przełamywania stereotypów, określenia własnej drogi poszukiwania i refleksji nad tym, czym dla mnie jest sztuka i czego w niej szukam dla siebie – zachęcają organizatorzy.
Udział w warsztacie jest bezpłatny. Zainteresowani powinni przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: galeria@um.gliwice.pl w terminie do 1 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona (bom)
Informacje: Wydział Kultury i Promocji Miasta UM, tel. 32/239-12-84
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking