Kresowianie na Górnym Śląsku

Hinzugefügt: 25.10.2010 / Bereich:

Muzeum w Gliwicach oraz katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej Oddział organizują konferencję naukową „Kresowianie na Górnym Śląsku”.

Odbędzie się ona 28 października w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Początek – godz. 9.00.
Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim poszukującym wiedzy o mieszkańcach Kresów na Górnym Śląsku przygotowujemy sesję naukową, na którą zaprosiliśmy badaczy z najważniejszych ośrodków akademickich, instytucji naukowo-badawczych i towarzystw regionalnych. Prelegenci przedstawią wyniki badań i przypomną o społeczności górnośląskich kresowian – informują organizatorzy. Celem przedsięwzięcia jest również zainicjowanie szerszej dyskusji, naukowej i publicystycznej, nad miejscem i rolą „wypędzonych ze Wschodu” w historii regionu w XX stuleciu. Na 2011 r. planowane jest wydanie publikacji pokonferencyjnej. Na wszystkie prelekcje wstęp jest wolny. Jednak chęć udziału należy zgłosić do 26 października pod numerami telefonu 32/335-44-03 lub 605-362-594. Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie internetowej www.muzeum.gliwice.pl.
Ze względu na odbywającą się konferencję, 28 października wystawy w Willi Caro nie będą udostępnione dla zwiedzających. Tym samym informujemy, że 29 października zwiedzanie gmachu przy ul. Dolnych Wałów 8a będzie bezpłatne – zawiadamia Dział Upowszechniania Muzeum w Gliwicach. (bom)
Informacje: Dział Upowszechniania Muzeum w Gliwicach, tel. 32/335-44-03
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking