Wstąp do zespołu

Hinzugefügt: 18.10.2010 / Bereich:

Akademicki Zespół Muzyczny organizuje 19 i 21 października dni otwarte i zaprasza do siebie wszystkich lubiących gremialne śpiewanie i muzykowanie.

Spotkania odbędą się w sali nr 888 na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 2 (budynek za Placem Krakowskim). Będzie można uczestniczyć w próbie zespołu (początek – godz. 18.30) i zapisać się do AZM.
W przyszłym roku Akademicki Zespół Muzyczny, w skład którego wchodzi chór oraz zespół instrumentalny, będzie świętował 15-lecie istnienia. Grupa ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach oraz na festiwalach w całej Europie. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki. – Dzięki temu publiczność przychodząca na koncerty może usłyszeć nie tylko utwory instrumentalne i a capella, ale także w opracowaniu wokalno-instrumentalnym – od kolęd począwszy po dzieła typu „Requiem” Faure – mówi Marcin Schudy, prezes AZM.
W nadchodzącym sezonie chórzyści i instrumentaliści planują zorganizować m.in. konkurs kolędowy, koncerty bożonarodzeniowe w Bawarii, X Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne, a także nagranie dwóch płyt. – Aby zostać członkiem zespołu nie są potrzebne żadne specjalne predyspozycje. Trzeba po prostu chcieć się rozwijać i bawić muzyką – przekonuje Marcin Schudy. Próby AZM odbywają się we wtorki i w czwartki. W godzinach od 17.00 do 18.30 spotykają się instrumentaliści, a od 18.30 do 21.00 – chórzyści. (bom)
Informacje: Marcin Schudy, tel. 698-422-464
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking