Perkusja na fest

Hinzugefügt: 14.10.2010 / Bereich:

Grzegorz Kapołka Trio będzie gwiazdą pierwszego z dwóch koncertów organizowanych w Gliwicach w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST.

Zespół wystąpi 19 października w Ruinach Teatru Miejskiego (Aleja Przyjaźni 18). Początek – godz. 19.00.
Grzegorz Kapołka, założyciel tria i gitarzysta bluesowy, jest doświadczonym muzykiem, autorem wielu albumów (nagranych z takimi wykonawcami jak: Irek Dudek, Martyna Jakubowicz, Young Power czy Golec Orkiestra) oraz kilku krążków sygnowanych własnym nazwiskiem. Nagrał też płytę z dwiema gwiazdami światowego jazzu: amerykańskim gitarzystą fusion Frankiem Gambale oraz czołowym amerykańskim puzonistą Robinem Eubanks’em. W ostatnich latach zajmował czołowe lokaty w rankingach polskich gitarzystów bluesowych i blues-rockowych.
Na gitarze basowej zagra Darek Ziółek, który zadebiutował w 1985 roku na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymi i jazzowym, m.in. Ireneuszem Dudkiem, Leszkiem Możdżerem, Markiem Soskinem, Lorą Szafran, Krystyną Prońko i Ewą Urygą. Dopełnieniem tria jest Irek Głyk, wszechstronny wibrafonista i perkusista o jazzowych korzeniach, ceniony muzyk sesyjny, który nagrywał z czołówką polskiego jazzu i rocka.
Bilety (w cenie 15 i 20 zł) można nabyć w Salonach Muzycznych Ragtime, w punktach sprzedaży TicketPortal, a przed koncertem – w Ruinach. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne z siedzibą w Opolu we współpracy m.in. z gliwickim samorządem. Festiwal rozpoczął się 25 września i potrwa do 27 października. Koncerty odbywają się w kilku miastach województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Druga z imprez organizowanych w Gliwicach odbędzie się 23 października. W Ruinach wystąpi legenda polskiego rocka – zespół TSA. Więcej informacji na stronie internetowej www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl. (bom)
Informacje: Justyna Gulka, Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, tel. 77/456-69-19 wew. 23
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking