Wirtualne pieniądze, prawdziwe emocje

Hinzugefügt: 05.10.2010 / Bereich:

Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego zachęca uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w 9. szkolnej internetowej grze giełdowej REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Grze towarzyszy multimedialny kurs e-learningowy, składający się z 10 modułów („Inwestowanie, oszczędzanie, spekulowanie”; „Rynek kapitałowy jako część rynku finansowego”; „Rynek usług bankowych”; „Giełda Papierów Wartościowych”; „Rynek akcji”; „Rynek obligacji”; „Rynek instrumentów pochodnych”; „Instytucje związane z rynkiem kapitałowym”; „Jak inwestorzy podejmują decyzje inwestycyjne?”; „Przełożenie wiedzy na praktykę – codzienne i niecodzienne decyzje finansowe”). Jego uzupełnieniem są warsztaty języka angielskiego, skupione na terminologii finansowo-giełdowej. – Kurs ma ułatwić zdobywanie wiedzy o funkcjonowaniu rynku kapitałowego i zasadach inwestowania, a także pozwolić na wymianę informacji, tudzież dyskusje na czacie i forum internetowym. Po zakończeniu projektu zainteresowani mogą przystąpić do klasówki on-line. Ci, którzy osiągną najlepsze wyniki, otrzymają nagrody podczas uroczystej Gali Finałowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – informują organizatorzy.
O czym jeszcze warto wiedzieć? Trzy- lub czteroosobowe zespoły uczniów biorących udział w grze (wespół z nauczycielami-opiekunami) będą miały dostęp do giełdowych notowań on-line i otrzymają wirtualne 100 tysięcy złotych, przeznaczone na inwestycje w akcje spółek giełdowych wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40. Wygra zespół, który osiągnie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. Jak przyłączyć się do internetowej rywalizacji i skorzystać z modułu e-learningowego? Należy zapoznać się z regulaminem i pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach https://sigg.gpw.com.pl oraz www.ferk.pl. Gra podstawowa ma się toczyć od 15 października do 14 stycznia 2011 r. Dogrywkę na tzw. kontraktach terminowych na WIG20 zaplanowano od 1 do 31 marca 2011 r. Kurs e-learningowy będzie organizowany od 15 października do 31 marca 2011 r. Więcej na ten temat wie Katarzyna Matynia z Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego, tel. 22/627-09-40, e-mail: katarzyna.matynia@ferk.pl. (kik)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking