Małe - wielkie Improvvisacje

Hinzugefügt: 29.09.2010 / Bereich:

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej ALL’IMPROVVISO. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Kulturalne FUGA.

Podczas koncertów pragniemy zaprezentować kompozycje, w których mieszają się trzy wielkie tradycyjne kultury: chrześcijańska, żydowska i muzułmańska. Ponadto w ramach cykli wykładów i pokazów filmowych chcemy zapoznać odbiorców z kulturą i historią Orientu i obu Ameryk oraz fenomenem zjawiska określanego mianem „baroku misyjnego” – przekonują pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Przed nami drugi z festiwalowych koncertów. 2 października w Ruinach Teatru Miejskiego (Aleja Przyjaźni 18) o godz. 19.00 wystąpi harfistka, sopranistka, kompozytorka Arianna Savall z zespołem. Koncert zatytułowany „Peiwoh – od Hiszpanii do Orientu” będzie muzyczną podróżą w czasie i przestrzeni. – Łącząc muzyczne tradycje (sefardyjską, katalońską, hiszpańską, celtycką, a nawet norweską) wraz z własnymi kompozycjami, artystka kreuje świat dźwięków i poezji, ukazując kunszt wypracowany przez lata niezwykle bogatej kariery muzycznej – informują organizatorzy. U boku Arianny Savall zagra Petter Udland Johansen – urodzony w Oslo tenor, znany z interpretacji muzyki dawnej oraz ze scen operowych w Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii. Informacje o biletach i festiwalowe aktualności są dostępne na stronie www.tkfuga.pl. (bom)
Informacje: Towarzystwo Kulturalne FUGA, tel. 508-339-131 (Jakub Lubina), 502-734-825 (Paweł Ciepliński)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking