Zbieramy elektrośmieci

Hinzugefügt: 20.07.2010 / Bereich:

Chcesz pozbyć się z domu dawno nieużywanych lub niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych? Nie wiesz dokładnie, jak to zrobić? W Gliwicach trwa akcja zbierania elektrośmieci. Organizuje ją Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego. – Od maja do października w poszczególnych dzielnicach miasta zbieramy elekoorodpady. W najbliższych dniach odwiedzimy Ligotę Zabrską i osiedle Gwardii Ludowej – informuje Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska UM.

Gdzie i kiedy pojawią się specjalnie oznakowane stanowiska, na których będzie można zostawić stary sprzęt?

22 lipca, godz. 14.00 – 19.00 – ul. Pocztowa przy Szkole Podstawowej nr 11 (Ligota Zabrska)

27 lipca, godz. 14.00 – 19.00 – parking przy skrzyżowaniu ulic Armii Ludowej i Andersa (osiedle Gwardii Ludowej) oraz przy ul. Gagarina.

Każda osoba, która odda np. stary telewizor, telefon, monitor, lodówkę, kuchenkę, pralkę, niedziałające radio, zużyte świetlówki energooszczędne lub inne niepotrzebne urządzenia, otrzyma w zamian upominek. Należy pamiętać, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika. Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne. Biorąc udział w miejskiej akcji, można nie tylko pozbyć się przedmiotów kompletnie już niepotrzebnych, lecz także zadbać o własne zdrowie i najbliższe otoczenie. (bom)

Informacje : Wydział Środowiska UM, tel. 32/238-54-82 20 lipca 2010

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking