Nominacja tuż po premierze

Aktualisiert: 04.03.2020 / Bereich: / pdf
trójka aktorów z pluszowym misiem „Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)

Ledwo kurtyna opadła po pierwszym spektaklu „Wpuść mnie. Dokądkolwiek pójdziemy, będzie szedł za nami” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, a do twórców już powędrowała nominacja w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Trzymamy kciuki za Agatę Biziuk i jej zespół!

Gliwickie przedstawienie „Najmrodzki” zgarnęło pulę nagród w ubiegłorocznym konkursie, a w 26. edycji do walki z najciekawszymi spektaklami z całej polski stanie „Wpuść mnie” w reżyserii i według scenariusza Agaty Biziuk. To tragikomedia, w której widzowie zaglądają do wnętrza betonowej kryjówki... wampirów. Bohaterowie przedstawienia są skomplikowani, przestraszeni (ale nie straszni!) i  zaskakująco zabawni. W przedstawieniu występują między innymi Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta, Mariusz Galilejczyk, Cezary Jabłoński i Aleksandra Maj. Premiera miała miejsce 29 lutego 2020 roku.

Wyróżnienia 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej są przyznawane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Konkurs nagradza najbardziej interesujące poszukiwania artystyczne na polskich scenach teatralnych. Wspiera także polskich współczesnych dramatopisarzy i reżyserów wystawiających ich sztuki. Organizację plebiscytu finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (mm)

dwóch aktorów przy stoliku
„Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
aktor wystylizowany na wampira
„Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
scena zbiorowa
„Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
para aktorów w mrocznej stylizacji
„Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
dwóch aktorów przy stoliku „Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
aktor wystylizowany na wampira „Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
scena zbiorowa „Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)
para aktorów w mrocznej stylizacji „Wpuść mnie:, reż. A. Biziuk (fot. J. Astaszow)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking