Aktualności | Najlepsze fotografie prasowe

Najlepsze fotografie prasowe

Najlepsze fotografie prasowe

Publié: 07.08.2012 / Section: Miasto  Kultura 

10 sierpnia w Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22) zostanie otwarta pokonkursowa wystawa laureatów 8. edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce – BZ WBK Press Foto. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.


Tegoroczny konkurs zgromadził rekordową liczbę uczestników. Swoje prace – pojedyncze zdjęcia oraz fotoreportaże – nadesłało 483 fotoreporterów z całej Polski. Oceniało je profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień. W tym gronie znaleźli się m.in.: Tomasz Lazar –freelancer i autor „Zdjęcia Roku”, który uwiecznił zatrzymanie manifestantów w nowojorskim Harlemie podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach, Paweł Supernak – fotograf PAP, który za zdjęcie ze spotkania prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce otrzymał „Nagrodę Rzeczpospolitej” oraz Mateusz Dopierała – freelancer, laureat „Nagrody Banku Zachodniego WBK” za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.bzwbkpressfoto2012.pl, zaś wszystkie nagrodzone prace będzie można obejrzeć w Starej Fabryce Drutu. Wystawa potrwa do 31 sierpnia. (bom)