Aktualności | Kąpielisko czynne dłużej

Kąpielisko czynne dłużej

Kąpielisko czynne dłużej

Publié: 06.08.2012 / Section: Miasto  Sport 

Ze względu na sprzyjające warunki pogodowe – zgodnie z życzeniem mieszkańców – w sierpniu Kąpielisko Leśne w Gliwicach będzie czynne dłużej niż planowano na początku sezonu. Obiekt jest dostępny codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 – informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych.


Przypomnijmy, że korzystający z kąpieliska przy ul. Toszeckiej 137 mają do dyspozycji trzy różnej wielkości baseny, brodzik dla najmłodszych, zjeżdżalnię o długości 73 m, boisko do siatkówki plażowej, pole do paintballa i plac zabaw dla dzieci. Na terenie obiektu znajdują się ponadto: przebieralnie, natryski, punkt sanitarny oraz toalety. Dla zmotoryzowanych przygotowano dwa duże parkingi – jeden przy pływalni „Olimpijczyk”, a drugi przy Ośrodku Leśnym. Bilet wstępu na „Leśne” kosztuje od 2 do 5 złotych (za dzieci do 3 roku życia nie trzeba płacić). Sezon na „Leśnym” potrwa do 2 września.
Spragnionych wodnych i słonecznych kąpieli zaprasza także kąpielisko w Czechowicach przy ul. Ziemięcickiej 62. Obiekt jest dostępny przez całą dobę, ale strzeżony przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tylko w wyznaczonych godzinach. W sierpniu WOPR-owcy czuwają od 10.00 do 18.00, a we wrześniu – tylko w weekendy (do 23 września). Wstęp jest wolny (zmotoryzowani płacą za parking). W przystani nad jeziorem działa wypożyczalnia sprzętu pływającego – łodzi wiosłowych, kajaków i rowerów wodnych. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tam również boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, a także nowo wybudowany plac zabaw. (bom)