Zagra Czachowski

Ajouté: 20.06.2012 / Section:

fot. archiwum organizatorów

Choć urodzony w Gliwicach, rzadko pojawia się w rodzinnym mieście. Michał Czachowski wciąż jest „w trasie”, częściej koncertując poza granicami kraju niż na naszych scenach.

Jego koncerty przyciągają miłośników muzyki gitarowej (zwłaszcza flamenco) oraz sitar.
Z wykształcenia jest architektem, z pasji – muzykiem i nauczycielem muzyki. Jego pobyt w Indiach zaowocował powstaniem międzynarodowego projektu Indialucia, łączącego muzykę flamenco z tradycyjną muzyką indyjską. Płyta pod tym samym tytułem otrzymała Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego (Fryderyki 2006). Album ten wydano również w 2007 r. w USA. Dotarł do 2. miejsca wśród najlepszych albumów world music.
Czachowski nagrywał też dla stacji radiowych i telewizyjnych. Jego muzykę można usłyszeć w filmach „Święci z Bostonu 2” oraz „Naked In Ashes”. Od 2009 r. jest koordynatorem programowym i dyrektorem artystycznym festiwalu Nuevo Mundo Festival w Krakowie. W Gliwicach usłyszymy go 22 czerwca w ramach recitalu gitarowego w Centrum Edukacyjnym im. Bł. Jana Pawła II (obok Katedry, ul. Jana Pawła II 5). Początek spotkania – godz. 18.30. Koncert uatrakcyjni występ tancerki flamenco Anny Patkiewicz. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking