Z podwórka na stadion

Ajouté: 09.02.2012 / Section:

Uwaga młodzi piłkarze i piłkarki! Rozpoczęły się zapisy na Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Te prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski od lat biją rekordy popularności i stanowią żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł Mistrzów U-10! Kolejna edycja zapowiada się równie emocjonująco, ponieważ na młodych zawodników czekają niezwykłe atrakcje i wspaniałe nagrody związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, a zwycięska drużyna – zdobywca Pucharu Tymbarku – wyjedzie w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas Euro 2012!
Zawsze, kiedy próbuję spojrzeć na Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku oczyma dziecka, widzę emocjonujące rozgrywki, w których spełniają się małe i duże marzenia. Bardzo chcielibyśmy, aby w tym roku były one jeszcze bardziej wyjątkowe niż zwykle, stąd specjalna nagroda główna – wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012 roku oraz gigantyczne emocje i niepowtarzalne imprezy towarzyszące wszystkim 16 finałom wojewódzkim w całej Polsce, które jeszcze przez jakiś czas, pozostaną wielką niespodzianką – informuje Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark.
Trenerzy, nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać dowolną liczbę drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły te mogą liczyć od 6 do 12 zawodników. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału. Jedną z najważniejszych idei Turnieju o Puchar Tymbarku, jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do 5 najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. Podczas Wielkiego Finału poznamy nowych Mistrzów w kategorii U-10, którzy wyjadą na mecz Mistrzów Europy 2012 roku. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na temat zapisów i turnieju są dostępne na stronie www.zpodworkanastadion.pl. (as)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking