Zimowi goście w GTM

Ajouté: 08.02.2012 / Section:

11 lutego na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego szykuje się bitwa… kabaretowa.

Czy poleje się krew? Czy mury GTM wypełni szczęk krzyżowanych mieczy lub huk wystrzałów armatnich? Być może, choć bardziej prawdopodobne jest, że zadrżą one od śmiechu rozbawionej widowni. Na scenie zmierzą się dwa kabarety – Limo i Jurki.
Pierwszy z nich powstał w 1999 roku w Gdańsku z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego. W swoich skeczach stawia na budowanie nietypowych sytuacji i operowanie skojarzeniami słownymi. Od 2009 roku regularnie tworzy krótkie filmiki dla Kabaretowego Klubu Dwójki. Z kolei grupa Jurki powstała w 1994 roku w Zielonej Górze i od lat należy do tamtejszego Zagłębia Kabaretowego. Zatryumfowała w 1995 roku na krakowskiej PACE, gdzie stworzyła tzw. nurt sierocy, przedstawiający ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie i – pozornie – zaskoczonych reakcją publiczności. Początek występów – godz. 18.00.
Dzień później GTM zaprasza na „Muzyczne Walentynki”. 12 lutego na scenie przy Nowym Świecie wystąpi Maciej Balcar i zespół Nie-Bo Akustycznie. Koncert promujący płytę „Ogień i woda” – solowy projekt wokalisty zespołu Dżem rozpocznie się o godzinie 19.00. Maciej Balcar to autor tekstów, muzyk i kompozytor. Ma na koncie dwie solowe płyty („Czarno” oraz „Ogień i woda”). Współpracował z zespołami Vicky Victim, Blues Forever i Harlem. Od dziesięciu lat jest wokalistą grupy Dżem. Balcar jest także aktorem teatralnym i filmowym. Wcielił się w rolę Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar” na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki. Zagrał też postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na bluesa”. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking