Z zimą nie ma żartów!

Ajouté: 07.02.2012 / Section:

fot. archiwum UM/S. Zaremba

Za nami bardzo mroźny tydzień. Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oddział w Krakowie, jeszcze przez kilka dni temperatura może spadać znacznie poniżej zera.


Podczas takiej pogody w najtrudniejszej sytuacji są bezdomni. Jak im pomóc? Wszelkie informacje o osobach bez dachu nad głową, przebywających w miejscach mogących zagrażać ich zdrowiu i życiu, należy kierować do Centrum Ratownictwa Gliwice. Wystarczy zadzwonić na jeden z numerów telefonów: 112 (europejski numer alarmowy), 997 (Policja), 986 (Straż Miejska dla Gliwic, Pyskowic i Knurowa) lub 32/231-98-76 (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gliwicach).
Przez całą dobę w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach działa także bezpłatna infolinia. Na numer 800-100-022 można dzwonić z telefonu komórkowego, stacjonarnego oraz z automatu. Ludziom bezdomnym operator udzieli m.in. informacji, gdzie znaleźć nocleg i zjeść ciepły posiłek.
Pomoc osobom bezdomnym w zakresie zapewnienia miejsca w noclegowniach, schroniskach, ośrodkach wsparcia świadczy wiele gliwickich organizacji pozarządowych. Wykaz tych jednostek jest dostępny na stronie internetowej www.crg.gliwice.pl.
Na stronie CRG można znaleźć także praktyczne informacje na temat bezpiecznych zachowań w okresie zimowym, m.in. jak postępować w sytuacji znacznego wychłodzenia organizmu czy wystąpienia odmrożeń, a także jak przygotować się do zimowej podróży. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking