Aktualności | ​Rynek Kultury otwarty

​Rynek Kultury otwarty

Trio Boffelli – Leoni (fot. M. Buksa / UM Gliwice)

​Rynek Kultury otwarty

Publié: 04.07.2022 / Section: Kultura 

Nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta – Rynek Kultury przy alei Przyjaźni – w niedzielę 3 lipca rozpoczęło działalność. Ciepły, włoski wieczór przy dźwiękach Trio Boffelli – Leoni zainaugurował wakacyjny cykl imprez.

Słoneczna Italia była motywem przewodnim pierwszego Rynku Kultury. Podczas artystycznych warsztatów od godz. 16.00 uczestnicy tworzyli między innymi maski inspirowane weneckim karnawałem. Trio Boffelli – Leoni o godz. 19.00 zagrali koncert w magicznych ruinach teatru Victoria. Można było usłyszeć ciekawe aranżacje znanych włoskich klasyków i poczuć się jak na jednej z romantycznych uliczek Portofino.

Następny Rynek Kultury odbędzie się w niedzielę 10 lipca. Tym razem warsztaty artystyczne (godz. 16.00) skupią się na polskim folklorze, a o godz. 19.00 koncert „Perfect Lady Pank” wykona w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) Marcin Januszkiewicz. Na Rynek Kultury wstęp jest wolny.

Organizatorem wakacyjnych imprez Rynek Kultury jest Centrum Kultury Victoria. Miasto Gliwice zaprasza na kulturalne lato! 

dwóch mężczyzn na scenie