Aktualności | GUKS Carbo kończy 20 lat

GUKS Carbo kończy 20 lat

Fot. materiały organizatora

GUKS Carbo kończy 20 lat

Publié: 22.06.2022 / Section: Miasto 

Walki adeptów, prezentacja zawodników w ringu i emocjonujące mecze bokserskie – to tylko niektóre z atrakcji w ramach obchodów 20-lecia Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego GUKS Carbo. Organizatorzy imprezy zapowiadają prawdziwe bokserskie widowisko.

Okrągłe, dwudzieste urodziny klubu zrzeszającego młodych gliwickich pięściarzy odbędą się w sobotę, 25 czerwca, w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach. Na uczestników wydarzenia czekać będzie moc sportowych wrażeń.

O godzinie 17.00 drzwi hali zostaną otwarte dla przybywających gości. Prawdziwe sportowe widowisko otworzą jednak walki adeptów, które rozpoczną się o godzinie 17.30.  Po nich, o godzinie 18.00 zawodnicy zaprezentują się w ringu. Część oficjalna imprezy przewidziana została na godzinę 18.30. Jednak prawdziwą wisienką na urodzinowym torcie GUKS Carbo będzie mecz bokserski, który rozpocznie się o godzinie 19:00. W jego ramach zawodnicy stoczą w ringu 10 walk.

Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo powstał z inicjatywy byłych pięściarzy rozwiązanego w 1991 roku Klubu Sportowego Carbo - Henryka Wilka i Stanisława Syjuda. Oficjalnie rozpoczął działalność na początku lipca 2002 roku. Początkowo treningi odbywały się m.in. w sali byłego Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony oraz w jednej z sal szkoły przy ul. Kozielskiej 1. Później na stałe przeniosły się do opuszczonego, stuletniego budynku po dawnej hali sportowej Fabryki Lin i Drutu przy ul. Dubois 36. Obecna siedziba GUKS Carbo mieści się przy ul. Kozielskiej 1 w Gliwicach.  Od kilku lat gliwiccy pięściarze mają do dyspozycji także zmodernizowaną halę sportową przy ul. Jasnej 31, na której przebudowę miasto przeznaczyło 919 tys. zł.

Podopieczni GUKS Carbo przez lata wywalczyli mocną pozycję na arenie polskiej i międzynarodowej. Wśród nich należy wymienić Magdalenę Stelmach – srebrną medalistkę Mistrzostw Świata, Lidię Fidurę – brązową medalistkę Mistrzostw  Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich oraz ośmiokrotną mistrzynię Polski oraz medalistkę Mistrzostw Europy Juniorek – Alexas Kubicki.

Wstęp na uroczystość z okazji 20 urodzin GUKS Carbo jest bezpłatny. (ml)