Aktualności | Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce

Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce

Publié: 14.06.2022 / Section: Miasto

Za nami Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce, organizowane 11 czerwca na arenie lekkoatletycznej przy ul. Syriusza. Reprezentanci Piasta Gliwice zdobyli na tych zawodach jeden srebrny i dwa brązowe medale. Było też sporo punktowanych miejsc.

W mistrzostwach uczestniczyło blisko 450 zawodników przed 16. rokiem życia, reprezentujących 30 klubów. Padło wiele rekordów życiowych, a także rekord Polski – pobiła go Lena Pajęcka w biegu na 1000 metrów z przeszkodami. Zawodniczka WLKS Wrocław pokonała ten dystans w czasie 3,02.56. Rekord został zawodniczce zapisany, ale medalu nie otrzymała, bo startowała poza konkursem.

Maja Barteczko z Piasta Gliwice zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem. Uzyskany wynik (32,51 m) to jej nowy rekord życiowy. Podopieczna Józefa Ramusa startowała również w rzucie oszczepem. Odległość 25,96 metra przełożyła się na brązowy medal mistrzostw Śląska. Barteczko będzie więc te zawody wspominać bardzo mile. Niespodziankę natomiast sprawiła Hanna Zdanowicz, która w wieloskoku zajęła trzecie miejsce. Zawodniczka Piasta „wyskakała” 9,52 metra.

Z występów  Mai Barteczko jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o rzut dyskiem, to jest to wynik na miarę występów na mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Hania Zdanowicz również zaprezentowała się w wieloskoku z dobrej strony. Powalczyła także w konkurencji skoku wzwyż – tak podsumował występ swoich zawodniczek Józef Ramus.

Tradycyjnie już największą frekwencję zanotowano w konkurencjach biegowych, gdzie aby wyłonić mistrzów Śląska, trzeba było czasem rozegrać aż 6–7 serii. W sztafetach 4 ×100 metrów kobiet wystartowało aż 15 ekip. Piąte miejsce sztafety Piasta w tej sytuacji jest więc bardzo przyzwoitym wynikiem. Skład tej sztafety to: Julia Sochacka, Marta Cyganek, Oliwa Matysiak i debiutująca w tej czwórce Agata Krupińska.

Dwie zawodniczki Piasta otarły się o podium. Julia Sochacka przebiegła 300 metrów w czasie 42,43 s, co dało jej 4. miejsce. Oliwia Matysiak w biegu na dystansie 300 metrów przez płotki zakończyła zawody z 5. lokatą, osiągając czas 50,97 s . Także na piątym miejscu uplasowała się Marta Cyganek, która spróbowała swoich sił na dystansie 1000 metrów z przeszkodami. Czas zawodniczki to 3,23.07. Ta trójka biegaczek to podopieczne Adama Śniegórskiego.