Dzień Dziecka – będzie zabawa!

Ajouté: 23.05.2022 / Section:
kolaż zdjęć ze śląskiej ulicy fot. materiały organizatora

W tym roku z okazji Dnia Dziecka idziemy na Podwórko, które jest synonimem świetnej zabawy! Przed nami 6 godzin wypełnionych atrakcjami, dzięki którym dziećmi poczują się wszyscy!

29 maja w PODWÓRKO zmienimy plac przed Areną Gliwice przy ulicy Akademickiej. W planie wydarzenia jest mnóstwo warsztatów, animacje, cyrkowe sztuczki, inscenizacje. Część atrakcji można nazwać „retro” – m.in. gra w klasy, rysowanie kredą, podróż w czasie z Muzeum PRL. Poznamy też gry, w które dawniej bawiono się na górnośląskich podwórkach. Jak na prawdziwe Podwórko przystało, nie zabraknie też wielkiej piaskownicy i boiska.

Z kolei wszystkich, którzy kochają nowoczesne technologie, zapraszamy do strefy „future” – z bolidami, robotami i torami wyścigowymi Slot Cars. Ciekawe warsztaty, dzięki którym dzieci wcielą się w rolę małych naukowców, przygotowało Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Po zabawie odpocząć i posilić można będzie się w strefie Gastro i „chill”. Więcej informacji zainteresowani znajdą na stronie ckvictora.pl, chociaż wszystkich przygotowanych atrakcji nie będziemy zdradzać!

Miejskie obchody Dnia Dziecka organizowane są w ramach Kulturaliów, czyli Gliwickiego Festiwalu Kultury. (CK Victoria)

cyrk plenerowy
fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking