Aktualności | Wygrana Piasta i jubileusz Placha

Wygrana Piasta i jubileusz Placha

Publié: 16.05.2022 / Section: Miasto

W sobotnim spotkaniu 33. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (14 maja) Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:0. Zwycięską bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Tomáš Huk. Dla Františka Placha był to setny mecz z rzędu rozegrany w pełnym wymiarze czasu i 50. czyste konto w Ekstraklasie!

W pierwszej części gry było widać, że gospodarze „walczą o życie”. Zawodnicy Bruk-Betu agresywnie szli do każdej piłki i wszystkie akcje chcieli kończyć strzałem. Miejscowi nie potrafili jednak zaskoczyć Františka Placha, który nie dał się pokonać. Tuż przed przerwą Słowak popełnił jednak błąd i sfaulował swojego rywala w polu karnym, ale na jego szczęście Piotr Wlazło zmarnował jedenastkę. Podopieczni Waldemara Fornalika również tworzyli sobie okazje do strzelenia gola. Najbliżej trafienia do siatki była para Kristopher Vida – Alberto Toril. Ten pierwszy zagrał piłkę nad Tomaszem Loską, ale bramkarz gospodarzy zdołał ją wybić tuż przed głową drugiego. To była najlepsza okazja Niebiesko-Czerwonych przed przerwą.

Po zmianie stron zauważalna była reakcja Piasta, który dążył do zdobycia trzech punktów. Starania gliwiczan przyniosły pozytywny efekt już w 61. minucie, kiedy wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Tomáša Huka. Słowacki obrońca skutecznie wykorzystał rzut karny. Do końca rywalizacji Niebiesko-Czerwoni starali się atakować, ale nie potrafili strzelić drugiego gola. Podopieczni Waldemara Fornalika skutecznie zagrali także w defensywnie, nie dopuszczając do zagrożenia, dzięki czemu František Plach zanotował swoje 50. czyste konto w Ekstraklasie.