Kulturalny rozkład jazdy: 13–15 maja

Ajouté: 13.05.2022 / Section:
banner ze zdjęciami z wydarzeń

W ten weekend nie można przegapić Nocy Muzeów, która odbędzie się we wszystkich oddziałach Muzeum w Gliwicach. Koniecznie trzeba też zajrzeć do hangaru na gliwickim lotnisku, w którym wystąpi Jazz Band Młynarski – Masecki.

piątek 13 maja

  • O godz. 17.00 w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Czwartaków 18) „Odkrywamy Skandynawię” – Danuta Łyskawa opowie o Norwegii.
  • W Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie podróżnicze „Wyprawa do Laosu” z Piotrem Wnukiem.
  • O godz. 20.00 w Cechowni (Nowe Gliwice, ul. Bojkowska) rozpocznie się spektakl „Emigranci” Sławomira Mrożka w reżyserii Tadeusza Hankiewicza. Wystąpi Akademicki Teatr Remont.

sobota 14 maja

  • Na godz. 11.00 najmłodszych zapraszamy do biblioteki Centralnej na ekologiczny spektakl „Magiczna kraina czarnoksiężnika OZONA” w wykonaniu Studia Krak-Art.
  • O godz. 17.00 rozpocznie się Noc Muzeów. W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a), Zamku Piastowskim (ul. Pod Murami 2), Radiostacji (ul. Tarnogórska 129), Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego (ul. Bojkowska 37) na miłośników historii czeka mnóstwo ciekawych atrakcji. Program wydarzenia można znaleźć na str. 24.
  • O godz. 20.00 w hangarze na lotnisku z koncertem „Pod skrzydłami jak za dawnych lat” wystąpi Jazz Band Masecki – Młynarski. Po występie zaplanowano projekcję filmu „Dziewczyna szuka miłości” w reżyserii Romulada Gantkowskiego.

niedziela 15 maja

  • Między godz. 11.00 a 15.00 przy arenie lekkoatletycznej (ul. Syriusza 30) odbędzie się ekologiczny festyn z atrakcjami dla całych rodzin. W planie są między innymi warsztaty rękodzieła i recyklingowy teatrzyk.
  • O godz. 18.15 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się seans z cyklu „Sztuka na ekranie”. Widzowie zobaczą film dokumentalny „Duński kolekcjoner Od Delacroix do Gauguina” w reżyserii Davida Bickerstaffa.
  • O godz. 20.00 w hangarze na lotnisku koncert „Muzyka kina i skandynawski chłód” wykona Cinema Brass Band.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking