Festiwal Nauki

Ajouté: 17.05.2022 / Section:
baner

Nauka nie musi być trudna, a z pewnością jest fascynująca. Dowodzą tego uczniowie ZSO nr 8 przy ul. Syriusza 30, którzy po raz kolejny organizują Festiwal Nauki połączony z dniem otwartym placówki. Atrakcji nie zabraknie.  

Środa, 18 maja, będzie w ZSO nr 8 pełna wrażeń, eksperymentów, doświadczeń, warsztatów, gier i zabaw. Podczas Festiwalu Nauki nikt nie będzie się nudził, a nawet wyjdzie ze szkoły bogatszy o nowe przeżycia, wiedzę i pragnienie dalszego pogłębiania zdobytych informacji.
To impreza naukowa, dzięki której chcemy promować przedsiębiorczość oraz zachęcić do poszerzania wiedzy, nauki języków obcych oraz poznania kierunków ścisłych, a przez to wskazać atrakcyjną ścieżkę dalszej edukacji. Głównymi organizatorami są uczniowie i uczennice, którzy w zespołach planują warsztaty, eksperymenty, doświadczenia, pokazy i gry zespołowe. To właśnie oni będą promować naukę w formie warsztatów i dydaktyki eksperymentalnej, zaprezentują aktywne formy uczenia się przez praktyczne rozwiązywanie problemów, zamiast klasycznego zapamiętywania faktów – mówi Katarzyna Dąbrowska, dyrektor ZSO8.
Wydarzenie potrwa od godz. 14.00 do 18.00. W programie m.in.: gry i zabawy językowe dla dzieci i młodzieży, budowa lego-robotów, warsztaty wirtualnej rzeczywistości, doświadczenia i eksperymenty geograficzne i chemiczne, warsztaty modelarskie, planetarium, fotobudka, plenerowe warsztaty dla dzieci oraz dmuchane zamki i konkursy z nagrodami. Wstęp wolny, młodzi naukowcy zapraszają zainteresowanych! (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking