Wszechnica PAU na platformie ZOOM

Ajouté: 26.01.2022 / Section:
baner Wszechnicy PAU

Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności w Willi Caro cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodzieży szkół średnich, młodzieży akademickiej, jak i dorosłych odbiorców. 27 stycznia gościem Wszechnicy będzie dr hab. Marek Walczak, prof. UJ, kierownik Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Opowie o dziele sztuki jako źródle historycznym. Ze względu na pandemię ta prelekcja zostanie poprowadzona w formule online, na platformie komunikacyjnej ZOOM.

Wykład rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie dostępny dla osób uprzednio zarejestrowanych. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać  pod adresem zapisy@muzeum.gliwice.pl.

Pełną wersję wykładu, na miejscu w Willi Caro i z możliwością zakupienia najnowszej książki prof. Walczaka pt. „Do źródła” postaramy się zorganizować w terminie wolnym od obostrzeń epidemicznych – deklarują organizatorzy Wszechnicy.

Dr hab. Marek Walczak pasjonuje się europejską sztuką gotycką, szczególnie powstałą za czasów panowania dynastii Piastów i Jagiellonów. Jest także badaczem ikonografii chrześcijańskich i wizerunków hierarchów kościelnych.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking