Kulturalny rozkład jazdy: 7–9 stycznia

Ajouté: 07.01.2022 / Section:
banner

Transmisja „Kopciuszka” z Met Opera, koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Huta Łabędy SA i bluesowy występ BR Band – w ten weekend warto się trochę „ukulturalnić”. W Gliwicach między piątkiem 7 stycznia a niedzielą 9 stycznia szykuje się kilka ciekawych wydarzeń.

  • Piątek 7 stycznia to ostatnia szansa, by obejrzeć wystawę malarstwa „Punkty czasu” Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Ekspozycja jest prezentowana w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (ul. Studzienna 6).
  • Przygotowana z myślą o całej rodzinie operowa wersja klasycznej bajki o Kopciuszku, prześladowanej przez złą macochę dziewczynce, która dzięki szczypcie magii trafia na królewski bal i znajduje miłość swojego życia. Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) zaprasza w sobotę 8 stycznia na godz. 18.00 – operą „Kopciuszek” będzie dyrygował w Metropolitan Opera E. Villaume.
  • W niedzielę 9 stycznia o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja (ul. Bernardyńska) zagra Orkiestra Dęta Huty Łabędy SA. W programie: tradycyjne kolędy, polskie i światowe świąteczne przeboje, hity muzyki klasycznej.
  • BR Band to klasyczne trio blues-rockowe, złożone z doświadczonych śląskich muzyków. Grupa zagra w pubie Ibu (ul. Matejki 3) w niedzielę o godz. 18.00.
  • Niezmiennie zapraszamy do Muzeum w Gliwicach, by zobaczyć dwie arcyciekawe wystawy. W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) prezentowana jest ekspozycja „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”, a w Czytelni Sztuki (w tym samym budynku) – „Naga Portret i akt 1959–1966” Kazimiery Dyakowskiej.
  • Warto zajrzeć do Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) i zobaczyć wystawę prac Wojciecha Kotylaka „Tak sobie próbuję rysować...”. Podczas wystawy portretów w ołówku będzie można zobaczyć wycinek twórczości będącej plonem realizacji pasji w „wolnych chwilach”.
  • W galerii Perkoz (Filia nr 5 MBP w Gliwicach, ul. Perkoza 12) prezentowana jest wystawa fotograficzna „Bottrop – oczami młodych”. Warsztaty fotograficzne dla blisko 30 młodych ludzi z bottropskich szkół Janusz-Korczak-Gesamtschule i Willy-Brandt-Gesamtschule przeprowadziła Janina Steinmetz – berlińska fotografka.
  • Do 18 stycznia można wziąć udział w konkursie plastycznym dla dzieci „Za co lubię WOŚP?”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym kalendarzu kulturalnym.
  • Zapraszamy na cykl darmowych, certyfikowanych szkoleń dla osób ze Śląska, które pracują z młodzieżą w różnych obszarach kultury. Trwa rekrutacja w projekcie „Sztuka Otwartości”, o którym więcej informacji można znaleźć na stronie www.sztukaotwartosci.pl

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking