Żegnamy piewcę kultury romskiej w Gliwicach

Ajouté: 30.12.2021 / Section:
Władysław Kwiatkowski wraz z wiceprezydent Gliwic Aleksandrą Wysocką podczas ubiegłoroczne Władysław Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Gliwicach, wraz z wiceprezydent Gliwic Aleksandrą Wysocką podczas ubiegłorocznej inauguracji Wieczoru z Romami. Fot. A. Laskowska / arch. UM w Gliwicach

Współzałożyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Romów w Gliwicach, Władysław Kwiatkowski, nie żyje. Tę smutną wiadomość przekazali po Świętach członkowie stowarzyszenia.

Miasto Gliwice przez wiele lat owocnie współpracowało ze Stowarzyszeniem Romów w Gliwicach w ramach organizacji cyklicznych wydarzeń kulturalnych – Wieczoru z Romami w parku Chopina czy też Romskich Zaduszek. Władysław Kwiatkowski jako prezes SRwG zawsze dokładał wszelkich starań, aby jak najszerzej zaprezentować mieszkańcom tradycje i piękno kultury romskiej.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Romów w Gliwicach została doceniona i nagrodzona w 2017 roku, kiedy to Gliwice – jako pierwsze miasto w Polsce – otrzymały Nagrodę Kongresu Dosta!, przyznaną przez Radę Europy, za skuteczne działanie samorządu na rzecz integracji społeczności romskiej. Wyróżnienie, wespół z reprezentantką gliwickiego samorządu, odbierał w Strasburgu Władysław Kwiatkowski.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking