Muzeum w Gliwicach poleca się na sobotę

Ajouté: 26.11.2021 / Section:
trzy barwne drewniane ptaszki fot. materiały organizatora

W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a), oddziale Muzeum w Gliwicach w sobotę 27 listopada odbędą się ciekawe wydarzenia. Na godz. 11.00 i 13.00 zaplanowano warsztaty rękodzieła ludowego, a na godz 15.00 spotkanie autorskie z Januszem Kokotem.

Ptaszki stryszawskie na choinkę. Warsztaty przed Bożym Narodzeniem

Ptaszki stryszawskie, drewniane cudeńka z Beskidów, znów sfruną na gliwickie choinki. W sobotę, 27 listopada, rozpoczynamy w Muzeum w Gliwicach przygotowania do najpiękniejszych w roku świąt - Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze warsztaty, na jakie zapraszamy, prowadzone będą przez pracowników Beskidzkiego Centrum Zabawkarstwa Ludowego w Stryszawie. W trakcie spotkania nie tylko dowiemy się o tradycjach świątecznych Żywiecczyzny i tradycjach zabawkarskich ze Stryszawy, ale ozdabiać będziemy ręcznie wykonane, drewniane ptaszki stryszawskie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Muzeum w Gliwicach.

Promocja książki „Afrobiografia” i spotkanie z Januszem Kokotem

„Afrobiografia” to spisane przez Janusza Kokota – artystę malarza, będącego równocześnie misjonarzem – historie, obserwacje i refleksje z jego pobytu w Afryce. Znajdziemy w tych zapiskach misyjnych radość ze spotkań z ludźmi, którzy ofiarowali autorowi i jego rodzinie bliskość w, jak sam pisze, trudnym byciu „w świecie, który był nam nieznany, nielogiczny i mało komfortowy”. Podzieli się w niej z nami namysłem nad własną kondycją, zarówno duchową, jak i kondycją europejskiej cywilizacji. Zanurzymy się w codzienność, tak bardzo zwyczajną i bliską każdemu z nas, a jednocześnie przedziwnie ekscytującą, bo podległą dyktatowi jakże odmiennej kultury. Na spotkanie z Januszem Kokotem zapraszamy w sobotę, 27 listopada do Willi Caro o godz. 15.00.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking