Ostatnie dni głosowania

Ajouté: 24.11.2021 / Section:
aleja Przyjaźni fot. M. Buksa

„Ławeczka znanych gliwiczan” stanie przy al. Przyjaźni. Jej patronem będzie osoba związana z naszym miastem, która szczególnie zapisała się w jego historii. Do 29 listopada mieszkańcy mogą zdecydować w internetowym głosowaniu, kto to będzie.

Akcja jest wspólną inicjatywą Miasta Gliwice, „Nowin Gliwickich” i Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gliwickiej. „Ławeczka znanych gliwiczan” stanie przy alei Przyjaźni. Na portalu internetowym „Nowin Gliwickich” (www.nowiny.gliwice.pl) trwa internetowy plebiscyt, w którym mieszkańcy wybierają patrona „Ławeczki znanych gliwiczan”. Na listę nazwisk trafiło kilkunastu gliwiczan i gliwiczanek, o których życiu i pracy warto pamiętać.

Wśród propozycji osobistości, które zostaną poddane pod głosowanie internautów, są: John Baildon, Theodor Erdmann Kalide, Wilhelm von Blandowski, Salomon Lubowski, Oskar Troplowitz, Hugo Scobel, Karl Schabik, Horst Bienek, Tadeusz Teodorowicz Todorowski, Zofia Rydet, Jerzy Lewczyński, Arthur Kochmann, Mieczysław Chorąży, Jadwiga Markowa i Wanda Polańska. Z ich życiorysami można zapoznać się między innymi na portalu internetowym organizatora głosowania – „Nowin Gliwickich”.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking