Znicze do ponownego wykorzystania

Ajouté: 29.10.2021 / Section:
znicz na grobie Fot. Pixabay

Na wszystkich gliwickich cmentarzach zarządzanych przez MZUK znajdują się regały, na których można pozostawić niepotrzebne nam znicze, które mogą posłużyć komuś innemu. Znicze do ponownego użytku to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Warto z niego skorzystać, zanim wydamy pieniądze.

Regały ze zniczami do ponownego wykorzystania znajdują się na wszystkich gliwickich nekropoliach zarządzanych przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych i na wielu cmentarzach w całej Polsce. Warto o tym pamiętać przed 1 listopada i skorzystać.  
Na regale można zostawić znicze, których nie będziemy już ustawiać na nagrobkach naszych bliskich. Inni mogą z nich skorzystać – za darmo zabrać, włożyć wkład i postawić na innym grobie. Ważne, żeby znicze, którymi chcemy się podzielić, były czyste i nieuszkodzone. To połączenie ekonomii i ekologii – wcześniej wiele zniczy, które świeciły zaledwie kilkadziesiąt godzin, a na które brakowało już miejsca na pomniku – lądowały w koszu na śmieci – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy MZUK. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking