Tymczasowa zmiana trasy

Ajouté: 11.10.2021 / Section:
autobus Fot. materiały ZTM

W związku z Półmaratonem Gliwickim, który odbędzie się w niedzielę, 17 października w godz. od 9.00 do 14.00, tymczasowo zmieni się trasa przejazdu linii M1 w obu kierunkach - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Trasę biegu wyznaczono ulicami: Akademicką, Wincentego Pola, Drogową Trasą Średnicową (na jezdni w kierunku Katowic, od ronda ze skrzyżowaniem z DK 88 do zjazdu na ul. Kujawską).
W kierunku Katowic po obsłudze przystanku „Gliwice Plac Piastów 32” autobusy linii M1 kursować będą ulicami: Jagiellońską, Franciszkańską, Królewskiej Tamy, Odrowążów, Reymonta, Sikorskiego, skręcą w pierwszy zjazd na rondzie u zbiegu ulic Sikorskiego i Roosevelta i dojadą do DTŚ, gdzie włączą się na stałą trasę przejazdu na przystanku „Zabrze Rondo Sybiraków 1”.
W kierunku hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, po obsłudze przystanku „Gliwice Strzody 1” autobusy kursować będą ulicami: Dworcową, Mikołowską, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku „Ligota Zabrska Panewnicka [nż] 2”.
Długość trasy wydłuży się o 0,7 km w kursach prowadzonych objazdem w kierunku Katowic, nie zmieni się na kursach prowadzonych objazdem w kierunku Areny Gliwice. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking