Urszula Biel z tytułem „Kiniarz Roku”

Ajouté: 20.09.2021 / Section:
Urszula Biel na scenie Fot. A.Markiton

Dr Urszula Biel otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych - „Kiniarz Roku”. To kolejna nagroda przyznana kierownik gliwickiego kina Amok. Gratulacje!

Dr Urszula Biel od lat kieruje kinem AMOK w Gliwicach, jest też prezeską Śląskiego Towarzystwa Filmowego i bada kulturę filmową naszego regionu w okresie międzywojennym. Za swoją działalność otrzymała kolejne wyróżnienie – nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych „Kiniarz Roku”. Uroczyste wręczenie odbyło się 14 września, podczas gali otwarcia IX Konferencji Kin Studyjnych w kieleckim kinie „Fenomen”.

Urszula Biel jest również laureatką nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii KINO za rok 2013 i w kategorii EDUKACJA FILMOWA za rok 2017, autorką pierwszej monografii dziejów kina na Górnym Śląsku „Śląskie kina między wojnami czyli przyjemność upolityczniona (2002) oraz współautorką pozycji Kina i okolice. Z dziejów X muzy na Śląsku. W tym roku została wydana jej nowa książka „Kultura filmowa prowincji górnośląskiej. Kina, właściciele, widzowie”, która została uznana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami za Książkę Roku 2020. Dr Urszula Biel jest też laureatką nagrody prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury (1999 r.). (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking