Można pływać

Ajouté: 06.09.2021 / Section:
Basen Delfin, ul. Warszawska Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Po przerwie technologicznej kryta pływalnia Delfin znów jest otwarta. Delfin to pływalnia wyjątkowo lubiana. Rocznie pływa tam ok. 150 tysięcy osób.

Obiekt przy ul. Warszawskiej chętnie wykorzystują także szkoły oraz instruktorzy nauki pływania. Zajęcia w wodzie to świetna alternatywa do tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego. W Gliwicach od lat prowadzony jest bezpłatny program nauki pływania skierowany do szkół podstawowych (aktualnie klas III – VIII). W minionym roku szkolnym (poza pandemiczną przerwą) z zajęć organizowanych w trzech pływalniach zarządzanych przez MZUK (Olimpijczyk, Delfin, Mewa) skorzystały 23 placówki oświatowe. Miasto na organizację takich zajęć przeznacza około 140 tys. zł rocznie. „Basenowe wuefy” toczą się w tygodniowym cyklu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00. Nauka pływania trwa 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną. Lekcje prowadzą instruktorzy zatrudnieni na podstawie umowy podpisanej z Miejskim Zarządem Usług Komunalnych.
Przypominamy, że pływalnia Delfin funkcjonuje w reżimie sanitarnym, co oznacza m.in. limit wejść oraz wyłączone sauny. (MZUK)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking