Marka nad markami!

Ajouté: 06.09.2021 / Section:
gala RIPH fot. M. Buksa

Siedmiu gliwickich reprezentantów zostało uhonorowanych 4 września podczas gali rozdania nagród XII edycji Konkursu „Marka-Śląskie” organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach. „Marką-Śląskie” docenia się ludzi, firmy i instytucje tworzące pozytywny wizerunek regionu w kraju i za granicą, przyczyniające się do rozwoju i budowania tożsamości regionalnej Śląska. 

Gospodarzem dorocznej gali RIPH  w Arenie Gliwice był Wiktor Pawlik, prezes Izby, który wraz z prezydentem Gliwic Adamem Neumannem wręczał nagrody laureatom w 12 kategoriach (Gospodarka; Nauka; Kultura; Dziedzictwo Kulturowe Regionu; Sport; Turystyka i Rekreacja; Produkt; Usługa; Zdrowie; Organizacje Pozarządowe; Media; Osobowość Roku). Przyznano także „SuperMarkę-Śląskie” – nagrodę specjalną.

Gliwiccy reprezentanci doczekali się 3 nagród i 4 wyróżnień. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach (kategoria Zdrowie), Marina Gliwice (kat. Turystyka i Rekreacja) oraz Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (kat. Organizacje Pozarządowe). Wyróżnienia trafiły do spółek EMT-Systems (kat. Gospodarka) oraz Infotower Business Solutions (kat. Produkt – za Infokomunikator, czyli innowacyjny system przyzywowy dla branży medycznej), a także – w kategorii Organizacje Pozarządowe – do GTW i Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „Sezam”.

Warto dodać, że „SuperMarką-Śląskie” uhonorowano w tym roku politechniczne Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, którego Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego działa na lotnisku w Gliwicach. Osobowością Roku został natomiast dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Organizatorami Konkursu „Marka-Śląskie” byli: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, TVP3 Katowice, Radio Katowice oraz Dziennik Zachodni. Oprawę wydarzenia zapewnili artyści Opery Śląskiej w Bytomiu i Big Silesian Band.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking