Rowerowe pożegnanie wakacji

Ajouté: 01.09.2021 / Section:
rowerzysta w lesie Fot. Pixabay

Lato powoli dobiega końca. Warto pożegnać je z przytupem i przede wszystkim zdrowo, na świeżym powietrzu. Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zaprasza na rajd pod hasłem „Rowerowe pożegnanie wakacji”.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 5 września. Każdy uczestnik samodzielnie dojeżdża do Amfiteatru Parku Gminnego w Ornontowicach. Na mecie w godz. od 10.00 do 13.00 uczestnicy rajdu otrzymają potwierdzenie udziału pieczątką rajdową.

Rajd ma integrować członków klubów kolarskich, jest też podsumowaniem wakacyjnych doświadczeń. To również możliwość zapoznania się z atrakcjami gminy Ornontowice oraz popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji. Do udziału w rajdzie serdecznie zapraszamy członków klubów i sympatyków kolarstwa oraz młodzież z sekcji kolarskich ze szkół podstawowych współpracujących z klubami turystyki kolarskiej. Osoby do lat 18 biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej – informują organizatorzy.

Na mecie będą przeprowadzone konkursy sprawnościowe, dla zwycięzców konkursów przewidziano drobne nagrody. W pobliżu mety będzie przygotowane miejsce do grillowania (produkty do grillowania we własnym zakresie).

Uwaga! Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i Karty Turysty. Powinni posiadać sprawne rowery wyposażone zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym. Organizator rajdu nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Uczestnik rajdu ponosi odpowiedzialność za szkody przez siebie wyrządzone oraz za szkody wyrządzone za osobę małoletnią pozostającą pod jego opieką.
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, uczestnicy rajdu są zobowiązani do respektowania aktualnych obostrzeń dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
Pamiętajcie o zabraniu kasków rowerowych. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking