Nowa stacja GRM - Amazon

Ajouté: 22.07.2021 / Section:
rower Fot. archiwum UM Gliwice

Kolejna stacja Gliwickiego Roweru Miejskiego powstała, na podstawie umowy między Operatorem GRM a firmą Amazon, na terenie centrum logistycznego przy ul. Bojkowskiej. Funkcjonuje od 9 lipca i jest dostępna dla wszystkich mieszkańców.

Przypominamy – Gliwicki Rower Miejski funkcjonuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 31 stacji została wyposażona w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację Roovee, założyć konto i zasilić je kwotą minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po odstawieniu roweru na jedną ze stacji, zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła.

Pierwszy kwadrans jazdy na Gliwickim Rowerze Miejskim jest darmowy. Każda kolejna minuta to koszt 0,05 zł. Za odstawienie roweru stojącego poza strefą GRM-ROOVEE PARK do strefy GRM-ROOVEE PARK można otrzymać bonus w wysokości 5 zł.

Więcej informacji na temat GRM można znaleźć na stronie: www.gliwickirowermiejski.pl. (mp)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking