Igrzyska Dzieci w Małej Arenie. "27" druga w finale!

Ajouté: 16.06.2021 / Section:
mali siatkarze z prezydentem miasta fot. D. Nita-Garbiec

Za nami wojewódzki finał Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. W turnieju organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy i Miasto Gliwice, rozgrywanym w Małej Arenie w kompleksie Areny Gliwice, zwyciężyła drużyna NSSP Jastrzębie Zdrój, wyprzedzając SP nr 27 z Gliwic (II miejsce) oraz SP nr 2 z Radlina (III miejsce).

Na czwartym miejscu zakończyła rywalizację drużyna SP z Jankowic, a na piątym zespół SP nr 44 z Katowic. Niestety ze względów zdrowotnych z udziału w turnieju musiały zrezygnować trzy zespoły szkolne z Będzina, Poręby i Tychów. Finał rozegrany został systemem każdy z każdym na dwóch boiskach jednocześnie. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów.

Imprezę otworzył prezydent Gliwic Adam Neumann, gratulując z góry udziału w finale wszystkim zawodnikom. – Choć wygranym będzie tylko jeden zespół, to każdy z Was jest już zwcięzcą – motywował młodych siatkarzy Adam Neuman.

Więcej informacji oraz galerię zdjęć można znaleźć w dziale Edukacja.

Dziś czekamy na wyniki finałów wojewódzkich Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Na małej Arenie mierzą się – przypomnijmy – drużyny XII Liceum Ogólnokształcącego z Zabrza, Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Gliwic, IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Chorzowa i z II Liceum Ogólnokształcącego z  Tarnowskich Gór.

- - - - - - - -

Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach ogólnopolskiego programu SKS-ów realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Gliwicach są prowadzone we współpracy z Miastem Gliwice,  dyrektorami szkół i nauczycielami, w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. W bieżącym roku szkolnym w programie bierze udział 29 gliwickich szkół, a w zajęciach uczestniczy ponad 750 uczniów.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking