Aktualności | Damian Michalak Młodzieżowym Mistrzem Polski

Damian Michalak Młodzieżowym Mistrzem Polski

Publié: 08.06.2021 / Section: Miasto

Rok 2021 należy do Damiana Michalaka! Szpadzista Piasta na rozgrywanych w minionym weekend w Śremie Mistrzostwach Polski Młodzieżowców wywalczył złoty medal. To kolejny sukces tego szermierza w ostatnim czasie.

Na tych samych zawodach wysokie, szóste miejsce zajęła Ewa Kawencka.

Kategoria młodzieżowców obejmuje zawodników, którzy nie ukończyli 23. roku życia. Stąd też na liście startowej znalazło się sporo szermierzy,o których jeszcze nie jest głośno. Niemniej jednak w gronie startujących były też nadzieje polskiej szermierki, jak choćby Wojciech Lubieniecki. Michalak dobrze się rozstawił i fazę pucharową przeszedł bez większych problemów. Prawdziwy bój stoczył dopiero w finale, gdzie zmierzył się z Bartłomiejem Zbieradą z PKSZERM Warszawa. Walka była bardzo zacięta, ale szpadzista Piasta ostatecznie zwyciężył jednym trafieniem (15:14). Przypomnijmy, że niedawno Michalak sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, a z kolegami z drużyny zdobył tytuł wicemistrza Polski.