Maturzyści, powodzenia!

Ajouté: 04.05.2021 / Section:
Uczniowie I LO przed budynkiem szkoły Uczniowie I LO Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego. Fot. UM Gliwice

Rozpoczęły się matury! W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpi 1 646 gliwickich maturzystów. Trzymamy kciuki!

Do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku 1 646 uczniów z 27 gliwickich szkół publicznych i niepublicznych: 971 absolwentów liceów ogólnokształcących i 675 absolwentów techników. Ze względu na sytuację epidemiczną egzaminy odbędą się tylko w formie pisemnej. Do części ustnej matur będą jednak mogli przystąpić absolwenci, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.
Dziś uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego oraz – dodatkowo – z języka łacińskiego i kultury antycznej. W kolejnych dniach zmierzą się m.in. z matematyką i językami obcymi oraz przedmiotami dodatkowymi, m.in. z biologią, geografią, chemią, historią, historią muzyki i sztuki, filozofią, WOS-em, informatyką, językami mniejszości narodowych, nowożytnymi językami obcymi oraz językiem łemkowskim i kaszubskim.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wytyczne dotyczące procedur związanych ze stanem epidemicznym – sale będą wietrzone, drzwi do sal otwarte, wszystkie osoby obecne w szkole będą musiały mieć zakryte usta i nosy. Uczniowie, którzy nie mogą nosić maseczek ze względów zdrowotnych, będą zdawać egzamin w osobnej sali. Zdający są zobowiązani posiadać ze sobą własne długopisy, linijki, cyrkle i kalkulatory.
Egzaminy potrwają do 20 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.
Życzymy otwartych umysłów i lekkiego pióra. Powodzenia, trzymamy kciuki!  (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking