Muzyka łagodzi obyczaje

Ajouté: 06.04.2021 / Section:
instrumentaliści pod Palmiarnią Miejską Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)

Wiosnę witamy z muzyką Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Gliwiccy muzycy przygotowali dwa wydawnictwa, które wkrótce po zakończeniu lockdownu trafią do sprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3).

Album Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał z okazji celebrowanego w 2020 roku dwudziestolecia aktywności scenicznej Orkiestry. GOK proponuje słuchaczom między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha, Mieczysława Karłowicza i Christopha Willibalda Glucka. Gliwicki kameralistami podczas nagrania dyrygował Maciej Tomasiewicz.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zaprasza do obejrzenia koncertu na DVD. W „Tanecznym Salonie Muzycznym” do tańca porywają kompozycje między innymi Rodziny Straussów, Edwarda Elgara i Wojciecha Kilara. Nagranie zostało zrealizowane między innymi w zabytkowej Willi Caro przy ul. Dolnych Wałów 8a, w której mieści się oddział Muzeum w Gliwicach.

Obie płyty wkrótce po zakończeniu lockdownu trafią do sprzedaży stacjonarnej w CIKiT. O tym, jak zamówić płyty w sprzedaży internetowej, można przeczytać na stronie internetowej www.gliwickaorkiestra.pl. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking