Wawrzyn dla GCOP

Ajouté: 23.03.2021 / Section:
baner

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych otrzymało nagrodę programu Eurodesk "Wawrzyn Roku 2020" w kategorii "debiut". Gratulacje!

Eurodesk to program Unii Europejskiej, międzynarodowa sieć dla młodzieży, organizacji młodzieżowych i osób pracujących z młodzieżą, która działa w 37 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i młodzieżową. Program jest wspierany przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska. GCOP przystąpiło do tego projektu we wrześniu 2020 r.

W ramach programu dwóch pracowników GCOP wzięło udział w specjalistycznych szkoleniach: wprowadzających dla konsultantów Eurodesk, z programów Unii Europejskiej: Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności oraz z prowadzenia eurolekcji i gier planszowych Eurodesku.

Jako konsultantki Eurodesku Kinga Kamińska i Monika Gomoła  z GCOP prowadzą bezpłatne zajęcia i eurolekcje podczas których informują o możliwościach pracy zagranicą, studiach, wolontariacie, funduszach, aktywnym obywatelstwie i szansach dla młodzieży w całej Europie. Wawrzyn Roku 2020 otrzymały dla GCOP za duże zaangażowanie w projekt, podejmowanie inicjatyw, efektywny sposób komunikacji i innowacje, które mogą usprawnić działanie punktu.

Jeśli młodzież szuka informacji o międzynarodowych projektach i szkoleniach, to dzięki Eurodeskowi może je otrzymać z wiarygodnego źródła. Są to np. materiały o organizacjach z całej Europy szukających wolontariuszy, partnerów do wymian oraz projektów edukacyjnych. Od początku roku szkolnego 2020/2021 GCOP rozpoczęło promocję Punktu Eurodesk, przygotowując ofertę edukacyjną dla gliwickich szkół i prowadząc bezpośrednie wsparcie uczniów oraz działań młodzieżowych – mówi Marta Kryś, dyrektor GCOP.

Przypominamy, że 1 kwietnia Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych zmieni nazwę na Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking