Aktualności | Akademiczki górą

Akademiczki górą

Publié: 23.03.2021 / Section: Miasto

Gliwickie Akademiczki w pełni zrewanżowały się Solnej Wieliczce za porażkę w pierwszej części sezonu, wygrywając 3:0. Początek meczu nie zapowiadał jednak, że odniosą tak gładkie zwycięstwo...

Po asie serwisowym Wiktorii Maksajdy przyjezdne prowadziły już 4:1. Przy wyniku 9:9 na zagrywce stanęła Valeria Nudha i AZS zdobył 9 punktów z rzędu. Ostatecznie tego seta podopieczne Wojciecha Czapli wygrały 25:19.

Druga odsłona zakończyła się takim samym wynikiem na korzyść gliwiczanek. Na początku trzeciej partii drużynie z Wieliczki udało się nawiązać w miarę wyrównaną walkę. Przy wyniku 13:13 gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, a potem jeszcze powiększyły przewagę i tego seta zakończyły wygraną 25:16. Wynik całego spotkania to 3:0. Brawo, dziewczyny!