Piast ograł Sośnicę. Zagra w półfinale Pucharu Polski!

Ajouté: 19.03.2021 / Section:
futsaliści w akcji fot. M. Duśko

W derbowym starciu, którego stawką był awans do półfinału Pucharu Polski w Futsalu, Piast Gliwice pokonał Sośnicę Gliwice 5:2.

Spotkanie od początku do końca było pod kontrolą podopiecznych Orlando Duarte, choć były momenty, w których drużyna z Sośnicy grała z ekipą z Areny jak równy z równym. Pierwszą bramkę dla Piasta zdobył Dominik Wilk. Gospodarze wyrównali za sprawą Michała Hyżego, jednak Niebiesko-Czerwoni odpowiedzieli golem Ixemada Cabrerry. Po zmianie stron Piast dołożył jeszcze trzy gole, a ich autorami byli Rafał Franz, Ixemad Cabrerra i Michał Rabiej. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem  Marcina Kiełpińskiego.

–  Widać było, że wszyscy są zainteresowani tym meczem i to napawa dumą oraz pokazuje, że futsal cieszy się dużą popularnością w Gliwicach. Jestem przekonany, że gdyby mogli wejść kibice, to wypełnilibyśmy halę do ostatniego miejsca. Szkoda, że tak fajnego meczu fani nie mogli zobaczyć na żywo – powiedział po zakończeniu spotkania Kiełpiński.

Dla Sośnicy awans do ćwierćfinału Pucharu Polski był największym sukcesem w historii tego klubu. Piast niespełna dwa lata temu grał w finale. Trzymamy kciuki, aby tym razem udało się zdobyć trofeum!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking