Głos Seniora

Ajouté: 18.03.2021 / Section:
plakat

15 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Konsumenta. Aby pomóc seniorom, Stowarzyszenie MANKO zachęca do udziału w akcji Głos Seniora prowadzonej w ramach  Tygodnia Świadomości Konsumenckiej. 

Stowarzyszenie MANKO wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora - Gmina Przyjazna Seniorom oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej Solidarni z Seniorami - Razem Damy Radę! przypomina o trwającej ogólnopolskiej kampanii edukacyjną Stop Manipulacji - nie daj się oszukać!, a także akcji Stop Korona-Oszustwom.
Niestety wyjątkowa sytuacja powoduje, że do „pomocy” seniorom włączają się również oszuści, dostrzegając szybki i łatwy zysk w obliczu wybuchu społecznej paniki. Wszechobecny lęk, szczególnie wśród osób w wieku 60+, skrzętnie wykorzystują manipulatorzy na wielu płaszczyznach. Działają w Internecie, ale też w kontakcie bezpośrednim. Do tej pory oszuści wymyślili ponad 30 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych. Informacje na ten temat spływają do policji z całej Polski – mówi Dorota Seweryn, koordynator ds. Rozwoju Programu Gmina Przyjazna Seniorom.

Chcąc uchronić seniorów przed tym zjawiskiem Stowarzyszenie MANKO prowadzi akcję Stop Korona-Oszustwom w ramach realizowanej kampanii Stop Manipulacji - nie daj się oszukać. 

Kampania Stop Manipulacji - nie daj się oszukać! ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów. Jej głównym celem jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Celem akcji Stop Korona-Oszustwom jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych.

Szczegółowe informację na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://glosseniora.pl/gps/. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking