Pokaż swoje marzenia

Ajouté: 18.03.2021 / Section:
baner

Fundacja Nieprzetartego Szlaku zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Marzenia”, który odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. W tym roku tematem przewodnim są marzenia. Prace przyjmowane są do 31 marca. Podsumowaniem wydarzenia będzie uroczysty wernisaż, który zaplanowano na czwartek 29 kwietnia na godz. 11.00. Podczas spotkania nagrodzeni twórcy otrzymają dyplomy, upominki oraz pamiątkowe statuetki. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach, a od 27 do 30 maja będą prezentowane na wystawie towarzyszącej Międzynarodowym Spotkaniom Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.
Więcej informacji oraz formularze konkursowe można znaleźć na stronie http://nieprzetartyszlak.eu/.

Kolejne artystyczne przedsięwzięcie organizowane dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami odbędzie się w październiku. Będzie to festiwal twórczości scenicznej XIV Gliwickie Spotkania Tęczowe. Celem obu inicjatyw jest integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz prezentacja ich twórczości artystycznej. Współorganizatorami i partnerami wydarzeń są: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, Fundacja Różyczka Gliwice, Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak oraz Centrum Handlowe FORUM. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Prezydent Miasta Gliwice. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking