Wiosenne porządki

Ajouté: 17.03.2021 / Section:
ludzie z workami śmieci w lesie Fot. materiały organizatora

W sobotę 20 marca odbędzie druga wiosenna akcja sprzątania miasta i okolic „Czyste Szlaki”– ekologiczna impreza integracyjna dla całych rodzin. Społecznicy rozpoczną sprzątanie od dzielnicy Obrońców Pokoju. Dołączyć może każdy!

Chcesz pomóc planecie? – Zbiórka w sobotę 20 marca o godz. 10.00. na ul. Cieszyńskiej przy wejściu do lasu.

Akcja będzie polegała przede wszystkim na zbiórce śmieci i szerzeniu świadomości ekologicznej. Nie zabraknie też dobrej zabawy. Uczestnicy akcji będą szukać punktów kontrolnych w lesie, uczyć się posługiwania mapą i robić pozytywne zdjęcia na tle zielonych eco-punktów. Zespół, który zdobędzie największą liczbę polubień pod najpopularniejszym ze swoich zdjęć otrzyma nagrodę główną –  bony do parku linowego oraz książkę podróżniczą, a dwa kolejne  nagrody pocieszenia – bony, książki i inne niespodzianki.

Zamierzamy spotykać się raz w miesiącu w różnych miejscach na terenie miasta i sprzątać je ze śmieci. Akcja będzie przebiegać w formie atrakcyjnej dla dzieci gry terenowej. Chcemy w ten sposób zachęcić do sprzątania i promować czyste lasy i szlaki – mówią Dawid Piotrowski i Grzegorz Czekała, organizatorzy akcji.

Pierwsza, pilotażowa edycja akcji „Czyste Szlaki” odbyła się 17 października ubiegłego roku – zebrano wówczas ponad 25 worków odpadów. Tegoroczna pierwsza edycja będzie prowadzona pod hasłem „Wiosenne Porządki”. 

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na Facebooku: https://fb.me/e/1UN8OSpsj. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking