Pod nowym adresem

Ajouté: 21.07.2011 / Section:

Przenosiny oficjalnie zakończone! Od lipca gliwicki Dom Dziecka nr 3 działa na osiedlu Kopernika w dwukondygnacyjnym bloku przy ul. Kopernika 109.

Poprzednią siedzibą „trójki” był – przypomnijmy – ponadstuletni budynek sąsiadujący z domem parafialnym oraz Kościołem Garnizonowym pw. św. Barbary.
Czternaścioro dzieci i kadra pedagogiczna DD nr 3 musiały opuścić dotychczasowe lokum, ponieważ wiekowy budynek nie spełniał wymogów przeciwpożarowych. Remonty dostosowawcze nie wchodziły w rachubę (zabytkowa kamienica nie stanowiła własności miasta). Ostatecznie „trójka” otrzymała nową siedzibę z zasobów komunalnych. To ponad 20-letni, dwukondygnacyjny blok mieszkalny, w którym poprzednio mieściła się przychodnia lekarska. Jego powierzchnia użytkowa to ok. 430 m2. Gruntowny remont adaptacyjny budynku trwał 6 miesięcy. Wykonawcą przedsięwzięcia finansowanego ze środków budżetu miejskiego było (wyłonione w przetargu) Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „PROBUDREM” z Ogrodzieńca.
– Roboty adaptacyjne objęły m.in. modernizację elewacji bloku (demontaż płyt azbestowo-cementowych i wykonanie docieplenia ścian), wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, roboty dekarsko-blacharskie, dobudowę zewnętrznej klatki schodowej, przebudowę pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, a także wymianę instalacji wewnętrznych wraz z urządzeniami (wody zimnej i ciepłej, CO, elektrycznej, wentylacyjnej, niskoprądowej) – wylicza Irena Paprocka, dyrektor Domu Dziecka nr 3.
Co zrobiono w środku? Nie obyło się bez położenia nowych tynków, malowania ścian, kafelkowania kuchni i łazienek, montażu urządzeń sanitarnych i armatury, wymiany podłóg i drzwi. Całkowity koszt adaptacji wyniósł blisko 871 tys. zł. Utworzono dzięki temu funkcjonalne i estetyczne lokum. Na I piętrze mieszkają dzieci. Mają one do dyspozycji 5 sypialń, pokój do cichej nauki i 2 łazienki. Na parterze znajdziemy pomieszczenia biurowe (dla dyrekcji DD nr 3, sekretariatu i księgowości), kuchnię, jadalnię, świetlicę i pokój psychologa. Pomieszczenia magazynowo-gospodarcze oraz socjalne dla obsługi umiejscowiono w piwnicy budynku. Placówka została również wyposażona w meble i niezbędne urządzenia o łącznej wartości ok. 200 tys. zł. Kupiono je z funduszy budżetowych oraz darowizn. (kik)
Informacje: Irena Paprocka, dyrektor Domu dziecka nr 3 w Gliwicach, tel. 32/231-42-10
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking