Aktualności | Trefl znów pokonany!

Trefl znów pokonany!

Publié: 08.02.2021 / Section: Miasto

GTK Gliwice po raz drugi w sezonie ograło Trefla Sopot. Podopieczni Matthiasa Zollnera zagrali świetne zawody i pokonali rywala 95:82. Komplet punktów oznacza, że GTK nadal ma spore szanse na awans do play off.

Po ostatnich rezultatach w Energa Basket Lidze walka o czołową ósemkę jeszcze bardziej nabrała kolorytu. W grze o ostatnie premiowane udziałem w play off miejsce było aż sześć zespołów, w tym m.in. GTK Gliwice. Podopieczni Matthiasa Zollnera musieli jednak za wszelką cenę ograć Trefla Sopot. I gospodarze już od pierwszych minut spotkania pokazali, że mają podstawy ku temu, by walczyć o pełną pulę. Końcówka pierwszej części gry to wynik 29:23 dla gliwiczan.

Po wznowieniu meczu GTK jeszcze mocniej podkręciło tempo. Gliwiczanie w ataku grali wręcz koncertowo. Persons oddawał kolejne rzuty, który dziurawiły kosz rywala. „Trójkę” dołożył też Varnado, a Persons trafił także z rogu boiska. Dopiero w końcowym fragmencie tej kwarty Trefl złapał oddech i po celnych rzutach z dystansu Łukasza Kolendy oraz Gruszeckiego zniwelował część strat (51:37). Ostatnią akcję w tej połowie przeprowadziło jednak GTK, a punkty zdobył Mario Delaš.

Po przerwie Trefl próbował zaskoczyć GTK obroną strefową, ale gliwiczanie mieli na nią sposób.  Sopocianie za wszelką cenę starali się odrobić straty. Momentami przewaga gospodarzy topniała do 10 punktów (63:53). W ostatniej akcji tej części gry GTK wybijało piłkę zza linii końcowej pola ataku i miało zaledwie 0,2 sekundy na wykończenie akcji. Piłka została rzucona nad kosz, a tam tylko dotknięciem piłki do kosza skierował ją Varnado (73:60).

Ostatnią część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Pod koszem Leończyk ograł Varnado, a kiedy Darious Moten i Gruszecki trafili zza łuku, przewaga GTK stopniała i trener Matthias Zollner poprosił o przerwę na żądanie. Później, po kolejnych trafieniach z dystansu Szewczyka i Boguesa, losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte (87:70). Ostatecznie GTK wygrało 95:82 i aktywnie włączyło się do walki o play off.