Nowa siedziba Strefy Seniora

Ajouté: 20.01.2021 / Section:
starsi ludzie na spacerze Fot. Pixabay

Uwaga, ważna informacja dla starszych gliwiczan –  od stycznia 2021 roku działająca w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych Strefa Seniora zmieniła siedzibę. Obecnie funkcjonuje przy ul. Studziennej 6.

Zmieniliśmy lokalizację, ponieważ postulowały o to środowiska senioralne i Rada Seniorów Miasta Gliwice. Co ważne, nadal jest to miejsce w ścisłym centrum miasta, bardziej dostępne bo posiadające windę. Mam nadzieję, że ta zmiana ułatwi współpracę i kontakt z pracownikami GCOP zajmującymi się współpracą z seniorami – mówi Marta Kryś, dyrektor GCOP.

Strefa Seniora to ważne miejsce dla dojrzałych gliwiczan.

To tutaj dostępne są wszelkie informacje dotyczące aktywności społecznej, spędzania wolnego czasu, rozwoju osobistego i wszelkich działań integrujących środowiska senioralne naszego miasta. Jest także punktem konsultacji z zakresu praw konsumenta, polityki świadczeń dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz wszelkich trudnych dla osób starszych tematów codziennego życia.

W Strefie Seniora działają grupy zorganizowane, które poprzez takie działania jak organizacja cyklicznych spotkań Liderów klubów, Biesiady Senioralnej czy aktywną współpracę przy wydarzeniach bezpośrednio adresowanych do tej grupy wiekowej, skutecznie ją integrują. Strefa jest także naturalnym wsparciem dla działającej Rady Seniorów Miasta Gliwice oraz powołanego w ubiegłym roku Pełnomocnika ds. Seniorów, Beaty Jeżyk.

Jednym z bardzo ważnych obszarów działania Strefy Seniora jest ten związany z profilaktyką godnego starzenia się, w ramach którego prowadzona jest edukacja dotycząca  sprawnej i samodzielnej starości, wskazywane są kierunki możliwych aktywności oraz prowadzi się przeróżne projekty, m.in. Akademię Aktywnego Seniora, wolontariat seniorów, np. Baśniowe Babcie i wiele innych.
Strefa  podejmuje także działania mające na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu seniorów (np. FB łączy pokolenia, kursy komputerowe w ramach Akademii Aktywności Seniorów) – bardzo potrzebne w dzisiejszym multimedialnym świecie.

Strefą Seniora opiekują się pracownicy GCOP, Anna Grochowina i Joanna Bajor, które są do dyspozycji seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00.

Numer telefonu do Strefy: 32/775-20-53.

Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych przez GCOP można znaleźć w zakładce Strefa Seniora: http://gcop.gliwice.pl/strefa-seniora/

Na stronie głównej www.gcop.gliwice.pl można zapisać się na newsletter dla seniorów i otrzymywać bieżące informacje na swoją skrzynkę e-mail.

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking