Komputery dla dzieci

Ajouté: 18.01.2021 / Section:
sprzęt komputerowy Fot. archiwum spółki Capgemini

Pracownicy spółki Capgemini sprawili nie lada niespodziankę podopiecznym  gliwickiego Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny oraz Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA. Do placówek trafił sprzęt komputerowy o wartości ponad 100 tys. zł.

55 laptopów, drukarki, słuchawki i torby na laptopy zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka nr 3 i Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA, która pracuje w dzielnicach: Łabędy, Szobiszowice, Sośnica i Baildona, oraz w okolicy ul. Pszczyńskiej i Chorzowskiej.

To ogromne wsparcie, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy dzieci uczą się zdalnie. Wielu naszych podopiecznych z różnych względów nie ma dostępu do sprzętu komputerowego, a u nas będą mogli go wypożyczyć. Żeby zintegrować społeczność i zachęcić do prospołecznych zachowań sprzęt będzie wypożyczany, a w zamian za wypożyczenie rodzina będzie miała za zadanie wspólnie przygotować np. ciasto, które później skonsumuje i przesłać zdjęcia prac – mówi Jacek Zięba, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA.

Mamy już 168 laptopów wraz z myszkami i słuchawkami, 109 urządzeń wielofunkcyjnych (skaner, drukarka, kopiarka) pozyskanych w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” finansowanego ze środków budżetu państwa i Funduszy Europejskich. Obawialiśmy się, że to będzie zbyt mało, ponieważ mamy bardzo wielu potrzebujących, których liczba ciągle się zmienia. Cieszymy się ze wsparcia firmy Capgemini. Dzięki tej pomocy mamy większe możliwości wspierania naszych podopiecznych – dodaje Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR Gliwice.

Zakup sprzętu komputerowego to kolejny projekt Capgemini wspierający dzieci z gliwickich domów dziecka i placówek wsparcia dziennego. Spółka organizuje również akcje „Dzieci pod Żaglami Capgemini” oraz ogólnopolski program "Młodzi programiści" do którego wciąż można dołączyć.

Przypominamy, że Placówka Wsparcia Dziennego TRAMPOLINA działa w Gliwicach od marca 2020 r. w ramach projektu „Streetworking Gliwice”. Jest prowadzona przez Fundację Sport-Travel przy wsparciu finansowym Miasta Gliwice. Dzięki tej inicjatywie około 90 dzieci zagrożonych wykluczeniem uczestniczy w różnych zajęciach, animacjach, warsztatach i wycieczkach. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking