Piast przed Podbeskidziem

Ajouté: 10.12.2020 / Section:
Zawodnicy Piasta w skupieniu fot. Piast Gliwice

Już w piątek Piast Gliwice zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 13. Kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Mimo tego , że rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli to podopieczni trenera Fornalika, którzy znajdują się zaledwie dwa miejsca wyżej, muszą dać z siebie wszystko by przed przerwą zimowa nie znaleźć się ponownie w strefie spadkowej.
Chcemy przede wszystkim punktować, a jeśli to nam się uda, to i sytuacja w tabeli będzie bardziej komfortowa, ale też taka, która pozwoli skrupulatnie i mocno pracować w okresie przygotowawczym – deklaruje szkoleniowiec Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.
Wtóruje mu napastnik Dominik Steczyk – To z pewnością nie będzie łatwe spotkanie. Zagrają dwie drużyny, które chciałyby się odbić się od dna. My jedziemy do Bielska po trzy punkty i innego scenariusza sobie nie wyobrażam. Liczę, że mecz rozstrzygnie się na naszą korzyść i wrócimy z kompletem punktów.
Mecz z Podbeskidziem będzie sprawdzianem formy przez zaplanowanym na 20 grudnia spotkaniem z Rakowem Częstochowa, który znajduje się na 2. miejscu tabeli. O tym, czy Jakub Świerczok zdobędzie kolejne z rzędu bramki i czy niebiesko-czerwoni przywiozą z Bielska kolejne punkty przekonamy się już o godz.18:00.

/Piast Gliwice/

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking